WImbledon: Lacko postúpil do 2. kola dvojhry po triumfe nad Ungurom

26.06.2012 Celý región

Wimbledon 26. júna (TASR) - Slovenský tenista Lukáš Lacko sa suverénnym spôsobom prebojoval do 2. kola dvojhry na grandslamovom turnaji vo Wimbledone. Zverenec trénera Mateja Liptáka zdolal na úvod Rumuna Adriana Ungura v troch setoch 7:6 (4), 6:1 a 6:3. Jeho súperom v 2. kole na trávnatých dvorcoch All England Clubu bude víťaz duelu medzi Švajčiarom Stanislasom Wawrinkom a Rakúšanom Jürgenom Melzerom. Najlepší slovenský singlista má vo Wimbledone už istú prémiu 23.125 libier a 45 bodov do svetového rebríčka ATP Entry pre nasadzovanie.
V prvom sete duelu medzi Lackom a Ungurom si obaja hráči držali podanie až do stavu 4:4. V deviatom geme slovenský daviscupový reprezentant súpera brejkol, no Rumun hneď vzápätí kontroval a tak prišiel na rad tajbrejk. V skrátenej hre sa presadil Lacko, dostal sa na koňa a v druhom sete dovolil uhrať Ungurovi iba jediný gem. Hneď na začiatku tretieho dejstva sa Lacko po rýchlom brejku ujal vedenia 3:1 a zápas už dotiahol do úspešného konca. Vzájomnú bilanciu s Ungurom tak upravil na 3:0. V roku 2009 nad Rumunom zvíťazil na challengeri Slovak Open v bratislavskom NTC, v roku 2008 ho zdolal na antuke v Aténach.